Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Lista laureatów

Młode pokolenie twórców w kategoriach: OBRAZ, DŹWIĘK, SŁOWO i RUCH w dniach 12-13 listopada 2016 podczas POLSKIEGO FESTIWALU SZTUKI ORZEŁ 2016 zmierzyło się z mistrzami już uznanymi i cenionymi na rynku sztuki. Muzycy i tancerze pokazali swe talenty na scenie, plastycy swoje obrazy w zbudowanej galerii sztuki, literaci i poeci – zaś swą twórczość zaprezentowali w salach wydawniczych, a filmowcy swe filmy w salach projekcyjnych.
Nagrodę Główną Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016
- Złotego Orła, otrzymała siedemnastoletnia wokalistka Zosia Sydor.

Zofia jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie fortepianu. Prestiżowa nagroda na Polskim Festiwalu Sztuki "ORZEŁ 2016" to nie pierwsze osiągnięcie Zosi - wcześniej wygrywała między innymi: Ogólnopolski Festiwal "Wygraj sukces", Ogólnopolski Festiwal piosenki krakowskiej czy Nowohucki konkurs kolęd czy pastorałek. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne sukcesy!

Więcejzosia-sydor


Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 

Kategoria SŁOWO

jch1

I miejsce
JAN
CHRUŚLIŃSKI
„Starość zaczęła się wczoraj”

Więcej

metko

II miejsce
AGNIESZKA
METKO
„Rozmowy takie sobie”

Więcej

dieta-nie-zycia---otwinowska

III miejsce
KAROLINA OTWINOWSKA, AGNIESZKA MAZUR
„Dieta (NIE) życia”

Więcej


Kategoria DŹWIĘK

filip1

I miejsce
FILIP MONIUSZKO

Więcej

tomasz-dolski

II miejsce
TOMASZ DOLSKI

Więcej

grabowska

III miejsce
KATARZYNA GRABOWSKA feat. NOCNY KONCERT

Więcej


Kategoria RUCH

julia-ziolek

I miejsce
JULIA ZIÓŁEK

Więcej

shock-dance

II miejsce
FORMACJA SHOCK DANCE

Więcej

raczkowska

III miejsce
ALEKSANDRA RACZKOWSKA

Więcej


Kategoria OBRAZ

piechowiak

I miejsce
ADAM
PIECHOWIAK
Rzeźba

Więcej

piotr-myszkowski

II miejsce
PIOTR 
MYSZKOWSKI
Fotografia

Więcej

andrzej

III miejsce
ANDRZEJ TARKOWSKI-KILISZEWSKI
Film „Zamach na Państwo: Niewygodny Waszkiewicz”

Więcej
Wyróżnienie w kategorii Obraz otrzymał Andrzej Lenard - malarstwo.

Wśród najlepszych artystów z piękną statuetką Orła w ręce, z Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016" wyszedł Andrzej Lenard. Werdyktem Jury w kategorii Obraz tj. Edwarda Lutczyna, Andrzeja Pągowskiego oraz Zenona Żyburtowicza otrzymał on wyróżnienie za swoje malarstwo.

Więcejlenard

baszczynskiNagrodę Złotej Nuty
za wielokroć talentu w różnych kategoriach sztuki, z rąk Marka Gaszyńskiego, w imieniu Związku Zawodowego Twórców Kultury otrzymał Rafał Baszczyński

„Złota Nuta to nagroda, do której droga wiodła przez wiele bólu, poświęceń i wyrzeczeń. I choć nie było łatwo... to jednak przypomina mi każdego dnia o tym, że o marzenia walczyć warto. Kiedy robisz to co kochasz, kiedy przestajesz liczyć nieprzespane i zarwane noce a potem odbierasz gratulacje za dobrze wykonaną pracę... bezcenne.”

Więcej
Niezwykle prestiżową, reaktywowaną (po wielu latach) na PFS "ORZEŁ 2016" nagrodę Kryształowego Kamertonu, z rąk Krzysztofa Dzikowskiego, w imieniu Związku Polskich Autorów i Kompozytorów otrzymał Tomasz Dolski.

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody Kryształowego Kamertonu znaleźli się m.in. Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski czy Zbigniew Namysłowski.

Więcej


td


Nagrodę specjalną Polskiego Festiwal Sztuki "Orzeł 2016" przyznano Gminnej Bibliotece Publicznej ze Skarbimierza za wspaniały spektakl dla dzieci pt. „KOPCIUSZEK”Podczas uroczystej Gali wręczenia nagród organizator Polskiego Festiwalu Sztuki "ORZEŁ 2016" przyznał również nagrody "Samorządowego Mecenasa Polskiej Sztuki". To wyróżnienia dla samorządów terytorialnych, które w sposób szczególny dbają o rozwój i promocję polskiej kultury i sztuki, podtrzymują i kultywują polską tradycję. W tej prestiżowej kategorii nagrodę wręczono gminom:

  • Kozienice (województwo mazowieckie)
  • Gogolin (województwo opolskie)
  • Ostrów Wielkopolski (województwo wielkopolskie)


Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Do zobaczenia za rok!