Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Jan Chruśliński - I miejsce

jch1

SŁOWO

Główna nagroda w dziedzinie literatury na pierwszym PFS Orzeł 2016 trafiła do Jana Chruślińskiego.

Jan Chruśliński pisarz pochodzący z Buska Zdroju otrzymał główną nagrodę w dziedzinie literatury na pierwszym Polskim Festiwalu Sztuki Orzeł 2016. Kapituła konkursu w skład, której weszli między innymi prof. Jerzy Bralczyk oraz Cezary Harasimowicz wyróżnili powieść "Starość zaczęła się wczoraj…".

Sam autor nie krył zaskoczenia z werdyktu. Jak powiedział do konkursu zgłosił się bez większych nadziei i nikogo o tym nie poinformował. Nagrodzona powieść przedstawia historię bohatera, który zachorował na ciężką odmianę nowotworu. Lekarze dają mu niewielkie szanse na przeżycie. Ten w obliczu nadchodzącej śmierci analizuje całe swoje życie. Zastawia się, jakie decyzje były słuszne i co w swoim życiu mógł zrobić inaczej. Autor przyznał, że powieść ma charakter autobiografii.

Jan Chruśliński urodził się 11 marca 1937 roku w Busku-Zdroju. Jest Członkiem Związku Literatów Polskich. Zadebiutował w 2009 roku książką "Rozstania i powroty", na swoim koncie ma sześć książek: "Tak było… wspomnienia oficera wojsk drogowych" (2010), "Życie wpisane w historię" (2012), "Starość zaczęła się wczoraj…" (2013), wyróżnionej nagrodą literacką im. Stefana Żeromskiego — "Miłość i wojna" (2015) oraz najnowszą – ‘’Z Chrobrza na wojenną tułaczkę” (2016). Obecnie pisarz mieszka w Warszawie.

POWRÓT