Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Piotr Myszkowski - II miejsce

piotr-myszkowski

OBRAZ

„Beyond the Fear” to cykl zdjęć, które zdobyły drugie miejsce w kategorii Obraz na Polskim Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016”, który odbył się 12 i 13 listopada 2016 roku w warszawskim centrum EXPO XXI oraz wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Neutral Density Photo Awards 2016. Autorem prac jest młody, wybitnie uzdolniony fotograf - Piotr Myszkowski.

„Beyond the Fear” to portrety zwykłej kobiety – Polki, wykonane przez taflę szkła i wody, ukazujące wewnętrzne przeżycia i emocje. To cykl zdjęć będący drogą przez te emocje których na co dzień nie zauważamy u wielu kobiet, emocje skryte głęboko i zatuszowane przez Nas samych, to wewnętrzna walka kobiet, dziewczyn, dzieci żyjących w ciągłym strachu i przerażeniu. Poza granicami strachu to projekt która ma zwrócić uwagę Polaków na wiele problemów społecznych jakimi są: przemoc domowa, gwałty, porzucanie dzieci, narkotyki. To cykl niosący przesłanie abyśmy my Polacy, obrócili się idąc ulicą i spojrzeli w głąb drugiego człowieka, abyśmy zwracali uwagę na przejawy przemocy, abyśmy reagowali i nie zostawiali osób w potrzebie samych sobie. Pokonajmy razem z ofiarami granice strachu, pomóżmy im. Nieśmy radość, pomoc i szczęście. Zdjęcia zostały wykonane z użyciem tafli szkła i wody, bez użycia światła błyskowego oraz bez ingerencji programów graficznych. Zdjęcia pokazują naturalny, nieretuszowany obraz kobiety i jej emocje, kobiety ukrytej pod taflą swojego strachu, kobiety która tylko w samotności ukazuje swoje prawdziwe emocje z którymi zmaga się każdego dnia.

Piotr Myszkowski - z wykształcenia manager, z zamiłowania fotograf, ponieważ najważniejsze w życiu, to robić to, co się kocha. Fotografii oddaje się z pasją od kilku lat i stała się ona dla mnie pracą i całym życiem. Jego fotografie goszczą w wiodących polskich magazynach i zagranicznych.  W wolnych chwilach angażuje się w projekty charytatywne, aktualnie np. XI NIE PORZUCAJ z którego zdjęcia pokazywane były największych polskich mediach takich jak Onet, WP.PL, Interia, Radio Zet, RMF FM, TVN, National Geographic Polska. 

Współpracował z takimi gwiazdami jak Cezary Pazura, Natasza Urbańska, Michał Piróg, Joanna Krupa i wielu innych. W 2015 roku zdobył III miejsce w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Marquard Media oraz zdobył brązowy medal w międzynarodowym konkursie ND AWARDS w kategorii Advertising Fashion. 

POWRÓT