Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Samorządy

Samorządowy Mecenas Polskiej Sztuki


Fundacja Ludzi Sztuki Mushchelka
zaprasza do prezentacji dorobku kulturalnego Państwa Regionu/Powiatu/Miasta/Gminy w niepowtarzalnym i niezwykłym wydarzeniu – Polskim Festiwalu Sztuki Orzeł 2023, który odbędzie się w Warszawie w sobotę i niedzielę, 11 i 12 listopada 2023 roku.

Konkursem „SAMORZĄDOWY MECENAS POLSKIEJ SZTUKI”, Ludzie Sztuki chcą wyróżnić i uhonorować te z polskich Samorządów, które w sposób szczególny dbają o rozwój i promocję polskiej kultury i sztuki w swych Małych Ojczyznach. W ten sposób chcemy podziękować także za wkład w podtrzymywanie i kultywowanie polskich tradycji i wartości narodowych. Poprzez coroczne nadawanie zaszczytnego Tytułu „Samorządowy Mecenas Polskiej Sztuki” chcemy podkreślić, jak ważne miejsce przynależy samorządom w kreowaniu dobrych praktyk, szukaniu rozwiązań i organizacji wartościowych zjawisk kulturalnych. Poprzez sam Konkurs, jak i promocję jego laureatów, Ludzie Sztuki chcą pokazać co jest ważne dla polskiej kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Wskazać, że wielkie rzeczy często nie muszą powstawać w salonach koncertowych, ale także w domach kultury, bezpośrednio wśród lokalnej społeczności. 

orzel-4ok11Tytuł „SAMORZĄDOWY MECENAS POLSKIEJ SZTUKI” dla Regionu / Powiatu / Miasta czy też Gminy, władz samorządowych, ale przede wszystkim dla Społeczności, dla Twórców i Artystów.


W tej prestiżowej kategorii podczas uroczystej Gali pierwszej edycji Polskiego Festiwalu Sztuki ORZEŁ 2016 organizator wręczył nagrody następującym gminom:

    •    Kozienice (województwo mazowieckie)

    •    Gogolin (województwo opolskie)

    •    Ostrów Wielkopolski (województwo wielkopolskie)

By poznać warunki KULTURALNEJ PREZENTACJI REGIONÓW podczas PFS Orzeł 2023 zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Samorządowy Mecenas Polskiej Sztuki 2023