Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Filip Moniuszko - I miejsce

filip1

DŹWIĘK

I miejsce w kategorii DŹWIĘK  zdobył Filip Moniuszko. Utworem „Jednego Serca” wywalczył prestiżową statuetkę Orła.

Wysoki poziom wokalny zaprezentowali uczestnicy Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016”, który odbył się 12 i 13 listopada 2016 roku w warszawskim centrum EXPO XXI.  Zaprezentowali się przed JURY w składzie Krzysztof Dzikowski – autor największych przebojów „Czerwonych Gitar”, prezes ZAKR i ZZTK, Marek Gaszyński – dziennikarz muzyczny, pisarz, autor wielu przebojów, Maria Szabłowska – dziennikarka telewizyjna oraz Jerzy Petersburski Jr. – muzyk, kompozytor.

Filip Moniuszko - od 12-ego roku życia uczył się śpiewać u Grażyny Łobaszewskiej. Intensywnie brał udział w warsztatach wokalnych w Polsce i Anglii pod kierownictwem: Sheila G White, Lorraine Harris-Roche, Will Robinson, Elżbiety Zapendowskiej.

Wokalista brał udział w brytyjskim "Idolu", gdzie doszedł do półfinału. W Polsce jego talent objawił się w pierwszej edycji "The Voice of Poland”, gdzie trafił do drużyny Kayah. Doszedł do półfinału. Po sukcesie w programie otrzymał wyjątkową propozycję od zespołu „Pectus" i został jego wokalistą. Wydał z grupą dwa single: „Nie odmawiam”, „Kiedy Ciebie brak”.

Za utwór Bruno Marsa "When I Was Your Man" w edycji 2017 programu IDOL otrzymał od Jurorów poczwórne TAK. Zaprezentował tam również utwór "Jednego serca" - którym zwyciężył w PFS Orzeł 2016.

POWRÓT