Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Aktualności

Ruszył nabór zgłoszeń do kolejnej edycji POLSKIEGO FESTIWALU SZTUKI!

W związku z pandemią wywołaną przez covid-19 oraz zawieszeniem imprez masowych na czas nieokreślony jesteśmy zmuszeni przenieść Polski Festiwal Sztuki Orzeł na 2023 rok.

Fundacja Ludzi Sztuki
 MUSHCHELKA organizator PFS ORZEŁ 2023 serdecznie zaprasza do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Festiwal odbędzie się 11 i 12 listopada 2023 roku w Warszawie.

Hasłem przewodnim festiwalu jest POLSKA, polskość ukazana w wymiarze artystycznym. Wszystkie utwory prezentowane będą w naszym języku ojczystym, przez polskich artystów. Projekt promować będzie artystyczną polskość, wspierać tradycje i wartości narodowe, ale także przedstawiać nowe trendy i doświadczenia w naszej kulturze i sztuce. Celem festiwalu jest obserwowanie, dokumentowanie i promowanie najciekawszych projektów artystycznych młodych twórców. Otwarta formuła festiwalu stwarza możliwość dotarcia i pokazania najważniejszych dokonań artystów z całej Polski. Otwarta formuła dotyczy również tematów i technik prac. Jedynymi kryteriami oceny dzieł będzie wartość artystyczna.

Za cel PFS 2023 Organizator przyjmuje promocję szeroko pojętej polskiej kultury i sztuki, jej nurtów w kategoriach: Obraz, Ruch, Dźwięk i Słowo, przedstawiając młode pokolenie polskich artystów twórców wraz z ich najlepszymi dokonaniami.  Myślą przewodnią PFS 2021 jest  Polska i polskość, w kontekście sztuki współczesnej, jak i odwołań czy nawiązań do historii, tradycji i narodowego piękna. 

Warunkiem wzięcia udziału w PFS 2023 jest pokrycie kosztów uczestnictwa w wysokości 100 zł. Numer rachunku bankowego widnieje na stronie  www.polskifestiwalsztuki.com.pl.

Uczestnik wraz z Kartą Zgłoszenia, potwierdzeniem przelewu uczestnictwa winien dostarczyć  w dwóch egzemplarzach:

- na nośniku CD profesjonalnie wykonane swoje zdjęcie w wersji cyfrowej w pliku .jpg o rozdzielczości umożliwiającej druk wraz z informacją biograficzną o sobie w edytowalnej wersji pliku .doc;

- krótki opis zgłaszanego utworu, określające jego dane lub też jego streszczenie, wskazówki dotyczące prezentacji utworu (w zależności od charakteru twórczości) oraz w zależności od zgłaszanego utworu)

- w kategorii OBRAZ - nośnik CD z zapisem swojego utworu w postaci nagrania audiowizualnego, zdjęcia (w zależności od charakteru twórczości, możliwość prezentacji maksymalnie pięciu prac );

- w kategorii RUCH - nośnik CD z zapisem swojego występu w postaci nagrania audiowizualnego (możliwość prezentacji maksymalnie dwóch występów);

- w kategorii DŹWIĘK - nośnik CD z zapisem swojego utworu w postaci nagrania audio lub audiowizualnego (możliwość prezentacji maksymalnie dwóch utworów);

- w kategorii SŁOWO - nośnik CD z zapisem swojego utworu lub formy drukowanej (możliwość prezentacji maksymalnie pięciu utworów).

Powyższe materiały należy przekazać na adres Organizatora osobiście, przesyłką kurierską lub drogą pocztową na adres  korespondencyjny Fundacji Ludzi Sztuki - Zygmunta Słomińskiego 15 lok. 504 00-195 Warszawa z dopiskiem "Polski Festiwal Sztuki Orzeł 2023".

Dodatkowo każda osoba biorąca udział w konkursie musi być zarejestrowanym użytkownikiem prowadzonego przez Organizatora Portalu Ludzi Sztuki - www.portalludzisztuki.pl (rejestracja na portalu jest darmowa).