Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Aktualności

PFS Orzeł 2016 to największy i najważniejszy festiwal artystyczny w Warszawie

Zapraszamy do przeczytania spostrzeżeń, przemyśleń, wrażeń Laury Łącz z Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016.

Laura Łącz – wspaniała i utalentowana aktorka, reżyser, scenarzysta, producent oraz pedagog, jedna z konferansjerek Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016. Zadebiutowała w teatrze w 1978 roku. Zagrała wówczas w sztuce "Ballada Łomżyńska". Przez 23 lata związana była z warszawskim Teatrem Polskim. Laura Łącz pojawiła się kilku polskich serialach m.in. "Klan", "Ojciec Mateusz", "Na Wspólnej", "Kryminalni", "Na dobre i na złe", "Zielona miłość", "Nasze podwórko" czy "07 zgłoś się". Napisała wiele książek dla dzieci m.in. "Bajki i wiersze na cztery pory roku" czy "Sekret czarnego łabędzia". Laura Łącz została odznaczona Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego w 1983 roku.

  „Jako jedna z osób prowadzących festiwal, miałam możliwość wyjątkowo wnikliwie obserwować ten projekt. To niewątpliwie największe i najważniejsze tego typu przedsięwzięcie w Warszawie. Widzów i uczestników zachwycił ogrom i różnorodność propozycji artystycznych.

  Wszystkie cztery kategorie – cztery dziedziny sztuki, reprezentowane były zarówno przez wybitnych, doświadczonych artystów, jak i wyselekcjonowanych bardzo utalentowanych debiutantów. Skutkowało to tym, że mimo wielkiej ilości wykonawców, prezentacje ani prze chwilę nie były nudne i obecni widzowie przez cały dzień z zainteresowaniem czekali na kolejne.

   Mam nadzieję, że kolejny, drugi Festiwal będzie równie udany, chociaż zapewne trudno będzie znaleźć równie utalentowanych debiutantów, a uważam, że istotą tego projektu powinno być promowanie młodych talentów i umożliwienie debiutu młodym artystom z różnych dziedzin sztuki. Moim zdaniem taki powinien być główny cel tego Festiwalu, ale niezbędne są surowe preselekcje.”

Laura Łącz