Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Samorządy

Samorządowy Mecenas Polskiej Sztuki

Polski Festiwal Sztuki Orzeł – to wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku kulturalnego swojego regionu. Szansę taką otrzymują m.in. Samorządy. Jest to niezwykłe wydarzenie kulturalne realizowane na wysokim poziomie, które stwarza okazję do promocji każdego obszaru w kraju.

Jednym z najbardziej udanych osiągnięć polskiej transformacji w sferze społecznej, politycznej, gospodarczej i kulturalnej było pojawienie się niezależnej podmiotowo od Państwa władzy Samorządowej. Stworzyło to wiele możliwości podejmowania własnych decyzji na różnych płaszczyznach w obrębie danego obszaru. Gmina, Powiat, Województwo, wszystkie one mogą w nieograniczony sposób prócz zadań z zakresu administracji krzewić na swoim terenie również wartości kulturalne.

To inicjatywa Samorządów terytorialnych wpływa na rozwój danego obszaru i mieszkających tam ludzi. Ich aktywność jest bardzo ważnym elementem w poprawianiu jakości życia miejscowego społeczeństwa. Rozwój powinien być harmonijny i zrównoważony, dlatego istotną rolę w szerzeniu wartości narodowych odgrywa kreowanie dobrych praktyk, a także poszukiwanie rozwiązań czy organizowanie wszelkich wartościowych wydarzeń kulturalnych. Takie działania mają wielki wpływ na całokształt kultury i sztuki w kraju. Każdy przejaw działalności twórczej jest nieoceniony, a wielkie rzeczy mogą rodzić się wszędzie w otoczeniu lokalnej społeczności.

Samorządowy Mecenas Polskiej Sztuki to coroczny konkurs, który wyróżni i uhonoruje najlepszych. Jest to nie tylko nagroda w rywalizacji z innymi samorządami, ale przede wszystkim forma podziękowania za udział w wydarzeniu i za wkład w kultywowanie wartości narodowych.

Samorządy wybierają reprezentantów swoich obszarów, którzy posiadają różne talenty i umiejętności artystyczne i mogą się tym podzielić z innymi. Festiwal jest miejscem dla tych, którzy tworzą rzeczy wyjątkowe, niepowtarzalne i wartościowe. Liczy się determinacja i odwaga, żeby wystąpić i być częścią artystycznej wspólnoty. W czterech podstawowych kategoriach: Obraz, Ruch, Dźwięk i Słowo między Samorządami toczy się walka o tytuł najlepszego. Otwarta formuła festiwalu pozwala na piękną odsłonę największych dokonań twórców z całej Polski. Dotyczy to również tematów oraz technik prac.

Samorządy mają duży wpływ na kreowanie wizerunku własnego terenu, dlatego każda okazja do jego promocji jest ważna zwłaszcza jeśli odbywa się to na tak wdzięcznej i ciekawej płaszczyźnie jaką jest sztuka.

Podczas uroczystej Gali Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016 organizator wyróżnił nagrodami gminę Kozienice reprezentującą województwo mazowieckie, a także gminę Gogolin z województwa opolskiego i Ostrów Wielkopolski z województwa wielkopolskiego.

Wyróżnienie w tak prestiżowym projekcie jakim jest Festiwal Sztuki Orzeł to silna motywacja do dalszych działań na polu artystycznym i wielka satysfakcja dla całego reprezentowanego regionu.

orzel-4ok_50procent.[1]W tej prestiżowej kategorii podczas uroczystej Gali pierwszej edycji Polskiego Festiwalu Sztuki ORZEŁ 2016 organizator wręczył nagrody następującym gminom:

    •    Kozienice (województwo mazowieckie)

    •    Gogolin (województwo opolskie)

    •    Ostrów Wielkopolski (województwo wielkopolskie)

By poznać warunki KULTURALNEJ PREZENTACJI REGIONÓW podczas PFS Orzeł 2018 zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
oferta-samorzad