Akcja
Wspieramy Polską Kulturę
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Aktualności

Ruszył nabór zgłoszeń do kolejnej edycji POLSKIEGO FESTIWALU SZTUKI!

Fundacja Ludzi Sztuki MUSHCHELKA organizator PFS ORZEŁ 2020 serdecznie zaprasza do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Festiwal odbędzie się 07 i 08 listopada 2020 roku w Warszawie.

Hasłem przewodnim festiwalu jest POLSKA, polskość ukazana w wymiarze artystycznym. Wszystkie utwory prezentowane będą w naszym języku ojczystym, przez polskich artystów. Projekt promować będzie artystyczną polskość, wspierać tradycje i wartości narodowe, ale także przedstawiać nowe trendy i doświadczenia w naszej kulturze i sztuce. Celem festiwalu jest obserwowanie, dokumentowanie i promowanie najciekawszych projektów artystycznych młodych twórców. Otwarta formuła festiwalu stwarza możliwość dotarcia i pokazania najważniejszych dokonań artystów z całej Polski. Otwarta formuła dotyczy również tematów i technik prac. Jedynymi kryteriami oceny dzieł będzie wartość artystyczna.

Za cel PFS 2020 Organizator przyjmuje promocję szeroko pojętej polskiej kultury i sztuki, jej nurtów w kategoriach: Obraz, Ruch, Dźwięk i Słowo, przedstawiając młode pokolenie polskich artystów twórców wraz z ich najlepszymi dokonaniami.  Myślą przewodnią PFS 2020 jest  Polska i polskość, w kontekście sztuki współczesnej, jak i odwołań czy nawiązań do historii, tradycji i narodowego piękna. 

Warunkiem wzięcia udziału w PFS 2020 jest pokrycie kosztów uczestnictwa w wysokości 30 zł. Numer rachunku bankowego widnieje na stronie  www.polskifestiwalsztuki.com.pl.

Uczestnik wraz z Kartą Zgłoszenia, potwierdzeniem przelewu uczestnictwa winien dostarczyć  w dwóch egzemplarzach:

- na nośniku CD profesjonalnie wykonane swoje zdjęcie w wersji cyfrowej w pliku .jpg o rozdzielczości umożliwiającej druk wraz z informacją biograficzną o sobie w edytowalnej wersji pliku .doc;

- krótki opis zgłaszanego utworu, określające jego dane lub też jego streszczenie, wskazówki dotyczące prezentacji utworu (w zależności od charakteru twórczości) oraz w zależności od zgłaszanego utworu)

- w kategorii OBRAZ - nośnik CD z zapisem swojego utworu w postaci nagrania audiowizualnego, zdjęcia (w zależności od charakteru twórczości, możliwość prezentacji maksymalnie pięciu prac );

- w kategorii RUCH - nośnik CD z zapisem swojego występu w postaci nagrania audiowizualnego (możliwość prezentacji maksymalnie dwóch występów);

- w kategorii DŹWIĘK - nośnik CD z zapisem swojego utworu w postaci nagrania audio lub audiowizualnego (możliwość prezentacji maksymalnie dwóch utworów);

- w kategorii SŁOWO - nośnik CD z zapisem swojego utworu lub formy drukowanej (możliwość prezentacji maksymalnie pięciu utworów).

Powyższe materiały należy przekazać na adres Organizatora osobiście, przesyłką kurierską lub drogą pocztową na adres  korespondencyjny Fundacji Ludzi Sztuki - 01-230 Warszawa, ul. Skierniewicka 14 lok. U6 z dopiskiem "Polski Festiwal Sztuki Orzeł 2020".

Dodatkowo każda osoba biorąca udział w konkursie musi być zarejestrowanym użytkownikiem prowadzonego przez Organizatora Portalu Ludzi Sztuki - www.portalludzisztuki.pl (rejestracja na portalu jest darmowa).